• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ANASAYFA


Kilise tarafından yakılarak öldürülen Giordano Bruno (1548- 1600) Rönesans felsefesini biçimlendiren filozofların en önemlilerinden biri olup evrensel ve zaman mefhumundan uzak "iki şey" öğretisi kulağa küpe olacak cinsten. İki şey 'Kalitesiz İnsan'ın özelliğidir: 1- Şikayetçilik 2- Dedikodu
29.08.2017
Çin'in Guangzhou kentinde bir banka soygunu. Soygunculardan biri bankadakilere bağırır: "Kımıldamayın. Para devletindir, ama hayatınız sizindir." Herkes sessizce yatar… Bunun adı "Zihin Değiştirme Kavramı"dır. Alışılmış düşünce tarzını değiştirmek… Bu arada müşterilerden bir kadın bir masanın üzerine yatmıştır. Ama bacaklar ortada... Soyguncu bağırır: "Edebini takın. Bu bir soygun, ırza geçme değil!" Bunun adı "Profesyonellik"tir. İşin neyse onun üzerinde yoğunlaş!
29.06.2017
Özgüven önemli bir kişisel özelliktir; yaşamla baş etmemizi ve sorunlarla gerçekçi bir şekilde mücadele etmemizi sağlar ve zorluklara dayanmamızı kolaylaştırır. Özgüven kazanma süreci, yaşamın önemli zorlukları ile başa çıkma gücüne sahip ve mutlu olmaya layık bir kişi olma deneyimidir.
06.06.2017
Oyuncular, rakibin özel anlaşmasını alert etmediğini gerek deneyim gerek briç bilgisi nedeniyle biliyorlarsa kendilerini korumaları beklenir. Perdeli masalarda ortağa bilgi verme olasılığı olmadığı için şüpheli durumlarda oyuncuların mutlaka anlaşmaları sorarak kendilerini korumaları beklenir.
03.06.2017
Üçüncü veya son pozisyonda 1Majör açışlarının daha az puanla yapılma durumuna karşı, pastan gelen oyuncunun sıçramalı tutuş yapmasını engellemek için oynanan bir konvansiyondur. Drury 2♣ deklaresi ile yapılır ve 11-12’lik değerdeki tutuş elleri ile yapılır. Birçok oynanış şekli vardır. Burada bunlardan birtanesini göreceğiz. Drury yapan oyuncuda 3’lü fit ya da dengeli 4’lü fit vardır. Açan Drury yapan ortağına elinde açar puan yoksa açtığı majöre döner.
03.10.2016
Joseph Eugene Stiglitz Dünyanın en etkili itisatçısılarından olan yazar 2001’de Nobel İktisat Ödülünü aldı.Kitapta gelir eşitsizliği konusuna küresel ve ülkeler ölçeğinde analizleri mevcut. önemli bir katkı yapıyor. Merhaba... Ben Kapitalizm! Küçük kızlarınızı Barbie bebeklerle büyüttüm, “bugün sizden estetik operasyon için para istiyorlar” diye neden şaşırıyorsunuz! Çıkarlarım uğruna kocaman bir moda endüstrisi yarattım! İstediğimi de elde ettim; 17 yaşındaki kızların çoğu dış görünüşlerinden rahatsız. Ben Kapitalizmim!
30.01.2017
Eski bir gazete kupüründen alınan fotoğraf 1973 yılının temmuz ayında çekilmiş. Sık sık sel baskınları olan Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı Şahinkaya Köyü’nden 61 aile, Köyişleri Bakanlığı tarafından yerleştirildikleri Gökçeada’ya doğru yola çıkıyor. Peki, neden bu kadar uzağa gidiyorlar? Karadeniz’in bir dağ köyünden, 1400 km. uzakta Ege’nin ortasında bir adaya niye gönderildi bu 61 aile?
11.05.2016
Fish Fisher Lead Directing : 3 NT kontratına karşı minör atağı yapılması için kullanılır. Dr John W Fisher tarafından geliştirilmiştir. Stayman yapılmamışsa ♣ atağını, staymana kontr atılmamışsa ♦ atağını ister. Konturu savunma atar. (KAYNAK: Haldun Vahaboğlu)
03.10.2016
Partskor elleri ile daha iyi markalı/onörlü olanı transfer edip bırakırız. •Davet elleri ile ucuza (©) transfer edip, pahalıyı (♠) 2 seviyesinde söyleriz, •Sadece zon oynamaya yetecek eller ile pahalıya (♠) transfer edip ucuzu (©) 4 seviyesinde söyleriz. Bu açıcıya majörlerden birini seç anlamındadır.
03.10.2016
Ben, Timoleon Dino'yu hiç görmedim, hiç tanımadım. O da beni hiç görmedi, hiç tanımadı. Birbirimize hiç dokunmadık. Timoleon Dino, beni ve kim olduğumu biliyordu. Benim onu bilmem ise yıllar aldı. Benim bir fotoğrafım, onun ölümüne tanıklık etmişti... Eski bir İstanbul resminin, gözden kaçan, mütevazı figürlerinden biriydi Timoleon Dino. Arnavut asıllı bir Rumdu. Beyoğlu'nda yaşamıştı. Dört çocuklu ailesiyle ayakta durabilmek için, Balıkpazarı'ndaki küçük dükkanında tavuk satarak geçinmeye çalışırdı. Yoksuldu.
23.03.2016
 1 


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret91427
Hava Durumu
Anlık
Yarın
17° 8°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.85193.8674
Euro4.52334.5414