• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ANASAYFA


"Atatürk, Dinlenmek İçin Gittiği İstanbul’daki Florya Köşkünden, Yanında Yalnızca Şoförü ile Küçükçekmece’ye doğru giderken Tarlasında Sabanla Çift Süren Bir Çiftçi Görür. Çiftçinin Sabanında Koşulu Olan Öküzün Yanında, Koşulu Bir de Merkep Vardır. Şoförüne; — Arabayı Durdur, Der. Arabadan İner. Tarlaya Doğru yürür. Çiftçi Kendisine Doğru Geleni Görmüştür. Sabanında Koşulu Olan Öküzü ve Merkebi Durdurur. Atatürk, Yanına Gelince, — Kolay Gelsin Ağa, der. — Sağolasın Bey! Hoşgeldin. — Hoşbulduk Ağa. Yoldan Geçerken Dikkatimi Çekti. Öküzün Yanına Merkep Koşmuşsun. Hiç Öküzün Yanına Merkep Koşulur mu? Bunlar Denk Değil. Köylünün Canı Sıkkındır. Biraz da Alınmıştır. Bezgin Bir Ses Tonuyla,
08.02.2018
Kilise tarafından yakılarak öldürülen Giordano Bruno (1548- 1600) Rönesans felsefesini biçimlendiren filozofların en önemlilerinden biri olup evrensel ve zaman mefhumundan uzak "iki şey" öğretisi kulağa küpe olacak cinsten. İki şey 'Kalitesiz İnsan'ın özelliğidir: 1- Şikayetçilik 2- Dedikodu İki şey çözümsüz görünen problemleri bile çözer: 1- Bakış açısını değiştirmek 2- Karşındakinin yerine kendini koyabilmek
02.01.2018
Briç oyuncularının büyük bir çoğunluğu, kartları eline alınca önce onör puanlarını sayar, sonra uzunluk puanlarını hesaplayıp onör puanlarına ekleyerek ‘onör dağılım puanını (ODP) bulur. Renk açılışlarını ODP ile yapar. Ortağında fit bulursa, kısalık puanlarında hesaplayıp ODP nına ekleyerek, tutuş puanını (TP) veya diğer adıyla destek puanını(DK)’ bulup cevaplarını buna göre verir.
17.12.2017
Kilise tarafından yakılarak öldürülen Giordano Bruno (1548- 1600) Rönesans felsefesini biçimlendiren filozofların en önemlilerinden biri olup evrensel ve zaman mefhumundan uzak "iki şey" öğretisi kulağa küpe olacak cinsten. İki şey 'Kalitesiz İnsan'ın özelliğidir: 1- Şikayetçilik 2- Dedikodu
29.08.2017
Çin'in Guangzhou kentinde bir banka soygunu. Soygunculardan biri bankadakilere bağırır: "Kımıldamayın. Para devletindir, ama hayatınız sizindir." Herkes sessizce yatar… Bunun adı "Zihin Değiştirme Kavramı"dır. Alışılmış düşünce tarzını değiştirmek… Bu arada müşterilerden bir kadın bir masanın üzerine yatmıştır. Ama bacaklar ortada... Soyguncu bağırır: "Edebini takın. Bu bir soygun, ırza geçme değil!" Bunun adı "Profesyonellik"tir. İşin neyse onun üzerinde yoğunlaş!
29.06.2017
Özgüven önemli bir kişisel özelliktir; yaşamla baş etmemizi ve sorunlarla gerçekçi bir şekilde mücadele etmemizi sağlar ve zorluklara dayanmamızı kolaylaştırır. Özgüven kazanma süreci, yaşamın önemli zorlukları ile başa çıkma gücüne sahip ve mutlu olmaya layık bir kişi olma deneyimidir.
06.06.2017
Oyuncular, rakibin özel anlaşmasını alert etmediğini gerek deneyim gerek briç bilgisi nedeniyle biliyorlarsa kendilerini korumaları beklenir. Perdeli masalarda ortağa bilgi verme olasılığı olmadığı için şüpheli durumlarda oyuncuların mutlaka anlaşmaları sorarak kendilerini korumaları beklenir.
03.06.2017
Üçüncü veya son pozisyonda 1Majör açışlarının daha az puanla yapılma durumuna karşı, pastan gelen oyuncunun sıçramalı tutuş yapmasını engellemek için oynanan bir konvansiyondur. Drury 2♣ deklaresi ile yapılır ve 11-12’lik değerdeki tutuş elleri ile yapılır. Birçok oynanış şekli vardır. Burada bunlardan birtanesini göreceğiz. Drury yapan oyuncuda 3’lü fit ya da dengeli 4’lü fit vardır. Açan Drury yapan ortağına elinde açar puan yoksa açtığı majöre döner.
03.10.2016
Joseph Eugene Stiglitz Dünyanın en etkili itisatçısılarından olan yazar 2001’de Nobel İktisat Ödülünü aldı.Kitapta gelir eşitsizliği konusuna küresel ve ülkeler ölçeğinde analizleri mevcut. önemli bir katkı yapıyor. Merhaba... Ben Kapitalizm! Küçük kızlarınızı Barbie bebeklerle büyüttüm, “bugün sizden estetik operasyon için para istiyorlar” diye neden şaşırıyorsunuz! Çıkarlarım uğruna kocaman bir moda endüstrisi yarattım! İstediğimi de elde ettim; 17 yaşındaki kızların çoğu dış görünüşlerinden rahatsız. Ben Kapitalizmim!
30.01.2017
Eski bir gazete kupüründen alınan fotoğraf 1973 yılının temmuz ayında çekilmiş. Sık sık sel baskınları olan Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı Şahinkaya Köyü’nden 61 aile, Köyişleri Bakanlığı tarafından yerleştirildikleri Gökçeada’ya doğru yola çıkıyor. Peki, neden bu kadar uzağa gidiyorlar? Karadeniz’in bir dağ köyünden, 1400 km. uzakta Ege’nin ortasında bir adaya niye gönderildi bu 61 aile?
11.05.2016
 1 


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret109176
Hava Durumu
Anlık
Yarın
9° 6°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.27735.2985
Euro6.02466.0488