• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

BAĞIŞLAMA YATIRMA

  


 Löveyi alacak rakibin sizin için tehlikeli kağıtlar açılması olasılığı varsa,tehlikesiz rakibin löveyi almasına izin vermeye "bağış" denir.
Genellikle kozsuz oyunlarda, rakiplerden birinin elinde uzun bir renk varsa, diğer rakipte bu rengin bitmesini sağlayarak, el tuttuğunda ortağına el geçirmesi engellenir.
Yandaki örnekte koz piktir. Batı Q ile geldiğinde, hemen yerden Rua'yı koyarsanız Doğu As'la alıp, karo dönecektir. Bu durumda iki karonuzu da Batı alır. Ama, Batı'nın Q'ına yerden 8'liyi koyarsanız, yerdeki Rua ve Vale'yi gören Doğu herhalde, As'ını oturmayacaktır. Oyunun ilerideki turlarında yerdeki KJ ile doğuya çaka empası yaparak, eldeki karolardan birini kaçabilirsiniz.

 

 

   

 

 


 

Yandaki örnekte, Güney As ve Rua'sını çekerse, kalan iki löveyi BAtı'ya vermek zorundadır.Oysa Güney As'ı çekip, kör üçlüyü oynayıp eli Batı'ya verirse, Batı ancak bu löveyi alabilir.

Batı kör üçlüsüne Vale'yi koyarsa, güney yerden küçük kağıt oynar. Bundan sonra Batı Q ve 8'lisinden hangisini gelirse gelsin kalan iki eli de Güney'e vermek zorundadır.

Rakibin sıralı iki alıcı kağıdını birbirinden ayırmak amacıyla yapılan bu hamleye "yarma" denir.

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret109176
Hava Durumu
Anlık
Yarın
9° 6°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.27735.2985
Euro6.02466.0488