• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

KİTAP

 

 OKUDUKLARIM

 

SIRA NOKİTABIN ADIYAZARIYORUM
1Cem sultanJ.MARİE CHEVRİLLERCem Sultan'ın sürgün yaşamını merak edenler okusun.
2fransız suitiİRENE NEWİROSKY

Uluslararası bestseller olması ve arka kapaktaki yorumların görkemine aldanıp aldığım hani nerde o arka kapaktakiler diye bitirdiğim romandır.Okumasanız da olur.

3Şu çılgın türklerTURGUT ÖZAKMAN Mutlaka okunması gereken bir kitap.Okuyalım ki Kurtuluş Savaşımızın  tarihi gerçeğini öğrenelim.Bazı bölümlerinde gözyaşlarını tutabilene aşkolsun.Atatürk'e neler borçlu olduğumuzu bir kez daha görelim.
4CumhuriyetTURGUT ÖZAKMAN Serinin 2.kitabı.Kurtuluş Savaşı sonrası Cumhuriyet'in kuruluş ve Lozan  görüşmeleri anlatılıyor.
5AşkELİF ŞAFAK Şems ve Mevlana "ruhani" aşkı başka bir ilişki içinde irdeleniyor.
6OlasılıksızADAM FAWER Psikolojik bir kitap.şizofrenik tiplerin çeşitli olaylar içindeki maceraları.Pek sevmedim.Bu tip kitapların meraklılarına ilginç gelebilir.
7öfkeli yıllarALTAN ÖYMEN 1950-1960 dönemini kapsayan dönem Altan Öymen'in anılarıyla anlatılıyor.O dönem bugüne birçok yönüyle ışık tutuyor.öneririm.
8Bu dinciler o müslümanlara benzemiyorSONER YALÇIN Klasik soner yalçın kitaplarından biri.Başlıkta yer alan konu kitabın başında kısa bir bölüm.Çok değişik konu ve kişiler ile ilgili ilginç bilgiler var.
 9 Diriliş TURGUT ÖZAKMAN Serinin ilk kitabı.Çanakkale Zaferi gerçeği roman tadında anlatılmış.Bu konuda bilmediklerinizin bildiklerinizden fazla oldugunu göreceksiniz.
10Cem Ersever'in son 90 günüTUTKUN AKBAŞCem Ersever'in ölümünden önceki son 90 günü anlatılarak sır kalan ölümü açıklanmaya çalışılıyor.akp nin kürt açılımı ile ilgili ipuçları veriyor
11Allah'ın KızlarıNEDİM GÜRSELÇocukluğumuzda başlar kafamızda din ve Allah ile ilgili sorular.Genelde  cevapları hep aynıdır,ya da geçiştirilmiştir büyüklerimiz tarafından.Nedim Gürsel çocukluğunda alamadığı cevapları şimdi bulmaya çalışıyor kitabında.
12Sınırlar ArasındaBANU AVARYıllarca Tito liderliğinde barış içinde yaşayan yugoslavya halklarına Amerika ve Avrupa'nın soros eliyle getirdiği"demokrasi"yi  göreceksiniz.Emperyalizm'in gerçek yüzünü,halkları nasıl birbirine düşürüp böl,parçala  yut politikasını uyguladıgını anlatmış
Banu Avar.
13İmam-ı azam ebu hanifeYAŞAR NURİ ÖZTÜRKimam-ı azam ın yaşam öyküsü ve İslam dinine ezberi bozacak farklı yorumunu anlatan bir kitap.ilgi duyanlara öneririm.
14Haliç'te yaşayan SimonlarHANEFİ AVCIHanefi Avcı'nın yaşamını merak etmiyorsanız ilk 300 sayfayı atlayarak da okuyabilirsiniz.
 15Çanakkale Rüzgarı SOLMAZ KAMURAN 2.dünya savaşı sırasında Çanakkale'de başlayıp,nazilerin ünlü Auschwitz kampına uzanan bir aşk öyküsü.Bir solukta okuyacaksınız. 
16Şah&SultanİSKENDER PALAŞah İsmail ve Yavuz Selim dönemini kapsayan,bir anlamda Kızılbaşlık tarihini irdeleyen bir kitap.Kitapla ilgili eleştiriler genelde olumsuz.Okumazsanız birşey kaybetmiş sayılmazsınız.
 17suyu arayan adam Ş.SÜREYYA AYDEMİR Önce turancı,sonra sosyalist sonra cumhuriyetçi olan yazarın yaşamından kesitler anlatılıyor.Rusya'da şubat ve ekim devrimi dönemi,sonra cumhuriyetin ilk yılları ve inkilap dönemine ilişkin değerlendirmeler var. 
 18ergenekon belgelerinde f.gülen ve cemaat  NEDİM ŞENER Emniyet,mit ve çeşitli komisyon raporlarıyla f.gülen cemaatı mercek altına alınmış.herşey ayan beyan ortada. 
 19demokrasimiz ile yüzleşmek  EMRE KONGARdünyada ve türkiyede demokrasinin gelişimi ve AKP iktidarı ile oluşan dinci oligarşi ile ilgili degerlendirmeler yapılmış.
 20Bab-ı Esrar AHMET ÜMİT polisiye bir öykü. öykünün kahramanı(kimya-karen)ile mevlana-şems'in ilişkilendirildiği gizemli olaylar.çok sürükleyici bir kitap.
 21 AlamutWLADIMIR BARTOLHasan Sabbah'ın fedailerine Alamut Kalesinde  "yaşattığı" cennet bahçelerinin tarihi hikayesi.sürükleyici bir anlatımla birlikte felsefi  yaklaşımlar da var.
22 Serenad ZÜLFÜ LİVANELİ 2.dünya savaşı sırasında almanya -türkiye hattında geçen hazin bir aşk hikayesi.bu romanda tarihi günahlarımızla yüzleşeceksiniz. 
 23Abdülmecit HIFZI TOPUZ Osmanlı Abdülmecit dönemini anlatan bir kitap.osmanlıda yenileşme çabaları sürerken önlenemeyen hızlı çöküş dönemine ilişkin birçok soruya da cevep bulacaksınız.
 24Son Ada ZÜLFÜ LİVANELİ Bir diktatör sığındığı son adada da  korkularından kurtulamıyor.sürükleyici bir öykü. 
25 Selanik'te Sonbahar TUNA KİREMİTÇİ Yorumlara göre "Atatürk olmasaydı ne olurdu?"yu anlatıyormuş kitap."dikkat edin bugünki cumhuriyet o cumhuriyet değil "diye de uyarıyormuş.okuyup da bunlara görene aşkolsun.emeğe saygım var da;okumaya deymez.    
 26İskender ELİF ŞAFAK İngiltere'ye göç etmiş bir kürt ailenin iki kültür arasındaki sıkışmışlığı anlatılıyor.sürpriz bir final var.iskender'in mektuplarını okumasanız da olur.  
27 bitmeyen oyun METİN AYDOĞAN emperyalizminTürkiye üzerinde oynadığı oyunlar belgelerle anlatılıyor.uzun paragrafları, bol alıntı ve rakamlarla yorucu bir kitap  
 28Reis SONER YALÇIN- DOĞAN YURDAKUL reis abdullah çatlı'nın yaşam öyküsü etrafında 1980 öncesi ve sonrası ülkücü mafya devlet(emniyet-mit)ilişkisi anlatılıyor.bugünü anlamak için dünü bilmek istiyorsanız okuyun. 
29 Bay Pipo SONER YALÇIN-DOĞAN YURDAKUL Hiram abbas ekseninde kuruluşundan itibaren MİT ve o döneme ait siyasi gelişmeler irdeleniyor.
 30O kitap Dokunan Yanar AHMET ŞIK Fetullah Gülen cemaatinin herkesçe bilinen örgütlenmesi çeşitli belgelerle anlatılıyor.Yeni birşey yok.Niye basılmadan toplatıldı ki? 
 31Marjinal Tarih Tezleri  MURAT ÇULCUOsmanlı'nın kuruluş döneminden bugüne kadar geçen tarihi olaylara farklı bir bakış.ilginç bir kitap öneririm. 
 32Cumhuriyetin son-ilk yüzyılı ENVER AYSEVER-ORHAN GÖKDEMİR  Cumhuriyetin kuruluş döneminden bugüne değerlendirmeler yapılmış.kürt ve ermeni sorunu irdelenmiş.Aklımda ne kaldı?Hiç.
 33Samizdat SONER YALÇIN "hakikatlere dayanacak gücünüz var mı?"diyor soner yalçın.hakikatlerle kim ilgileniyor ki? 
 34yorgun savaşçı KEMAL TAHİR kurtuluş savaşı döneminde işgal altındaki istanbul örgütlenmelerini ve anadolu direnişini anlatan bir roman.mutlaka okunmalı. 
35  anne bak kral çıplakMELİH PEKDEMİR "devrimci örgütlenme niye başarılı olamadı?"sorusunun cevabını entellektüel bir dil ve yorumla anlatan bir kitap.kendimle inatlaşarak bitirebildim. 
36  devlet anaKEMAL TAHİR osmanlı'nın kuruluş öncesi dönemi anlatılıyor.yıllar sonra tekrar okudum. 
 37od  İSKENDER PALAyunus emre'nin hayat öyküsünü anlatan bir kitap.Konu yunus emre ise daha ciddi kaynaklar okumak gerek. 
38 safiye sultan HAZAL TAŞ Hürrem sultan dizisi tadında bir kitap.3.murat ve safiye aşk,entrika vs. 
 39 ihtilallerin ve anarşinin yakın tanığı OSMAN NURİ GÜNDEŞ1950 den günümüze mitçi gözüyle siyasi bakış ve değerlendirmeler 
 40nar ağacı NAZAN BEKİROĞLU Trabzon-Tebriz,Bakü-tiflis,istanbul hattında yaşanan bir hikaye.sürükleyici bir roman.okumaya değer.
41nefes nefeseAYŞE KULİN2.Dünya Savaşı yıllarında Nazi işgaline uğrayan Fransa'dan bir kaçış öyküsü.sürükleyici bir kitap
42Dr JivagoBORİS PASTERNAKiki aşk arasında kalan dr jivagonun yaşamı etrafında ekim devrimi ve sonrası siyasi çalkantılar anlatılıyor.
43Komiser MemoDRİTELO AGOLLİsosyalist yurtseverlerin nazi işgaline ve içteki işbirlikçilere karşı kurtuluş mücadelesi
44Kahraman Asker ŞvaykHAŞEK JARASLAV1.Dünya savaşı sırasında yıkılmakta olan bir imparatorluğun halkına karşı davranışı mizahi bir dille anlatılıyor.
45İttihat ve TerakkiŞERİF AKSOYİttihat Terakki'nin kuruluşu,tarihteki yeri,ittihat teraki'nin önemli figürleri konusunda iyi bir kaynak
46Asosyal sosyalistBernard shaw"Bir Bernard shaw kitabı okudum"demek dışında bir özelliği yok.zor bitirdiğim kitaplardan biri.
47Kardeşimin HikayesiZülfü LivaneliGüzel bir hikaye.akıcı,okuması kolay.
48operasyonSelman KayabaşıAlperenler okusun.
49Bir Hristiyan MasalıMine Kırıkkkanatyalan üzerine kurulu papalık hikayesi.Tarihe meraklılar kaçırmasın.
50Tanrıların ArabalarıErich Von DanikenBilim kurguya meraklıysanız okuyun.Ben beğenmedim.
51İran ve BenAyşe Öztepeİran'dan hazin bir kaçış hikayesi
52Çerkez Ethem'in AnılarıÇerkez Ethem'in kendi ağzından anıları.Kahraman mı yoksa hain mi?
53YarılmaGün ZileliGün Zileli 1954-1972 dönemindeki sol siyasi olayları otobiyografi şeklinde anlatıyor.
54HavarilerGün ZileliYarılma'nın devamı.1972 sonrası dönem anlatılıyor.
55potus&beyefendiTolga Tanış2008-2014 arası ABD Türkiye ilişkilerinin içyüzünü anlatıyor.
 


Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret109176
Hava Durumu
Anlık
Yarın
9° 6°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.27735.2985
Euro6.02466.0488